Söke ve Didimli üreticiler su sorunu konusunda bilgilendirildi

Didim’in Batıköy mahallesindeki Tanmanlar çiftliğindeki toplantıya Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş, Koçarlı Belediye Başkanı ve Koçarlı Ziraat Odası Başkanı Mutlu Öztürk, Söke Ovası Sulama Birliği Başkanı Necdet Özekmekçi,Söke ve Didim Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğü personeli, Ziraat Odası temsilcileri, Söke Rotary Kulübü Başkanı Hülya Azbazdar ve Rotary üyeleri ile davetliler katıldı.

Bilgilendirme toplantısında ilk konuşan Tanmanlar Çiftliğinin sahibi İşadamı Ahmet Fuat Tanman Küresel Isınma, Mevsimsel değişiklikler ve Su yönetimi konusunun çiftçileri ilgilendiren bir konu olduğunu belirterek Tanmanlar çiftliğinde tarımsal anlamda yaptıkları yenilikleri anlattı.

Fuat Tanman 4500 dekar pamuk ve 1000 dekar zeytinlik alanı işlediklerini belirterek, tarımda kullandıkları yeni alet ve ekipmanlardan bahsetti.

Söke Rotary Kulübü Başkanı Hülya Azbazdar ise Söke’de yaptıkları çalışmalardan bahsederek, toplantının konusu olan “Küresel Isınma, Mevsimsel değişiklikler ve Su yönetimi” konusuna ciddi şekilde destek olacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ersel Yılmaz su ve suyun kullanımıyla ilgili olarak bilgiler aktardı. Toplantıda ayrıca konuklara yemek ikramında bulunuldu.

Bir önceki yazımız olan Kimliği belirsiz kişiler tahta köprüyü yakıp kaçtı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir