Minik yürekler ihtiyaç sahiplerinin sesi oldu

Sadece akademik çalışma değil toplumun her kesiminde yardımlaşmayı, paylaşmayı, iyi bir vatandaş olmayı öğrencilerine kazandırmayı ilke edinen Çapahasan İlkokulu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Aydın’da Yurdagül Altınbaş tarafından 2010 yılında kurulan ve kimsesizlerin sesi olarak bilinen Aymelek Derneği tarafından sosyal paylaşım sitesinde yapılan çağrıya kulak veren Çapahasan İlkokulu 4-C sınıfı Nazilli’de bulunan 87 yaşındaki Yusuf Altınkaya’ya hasta yatağı kazandırdı.

Nazilli’de uzun yıllar yatağa bağımlı olarak yaşayan 87 yaşındaki Yusuf Altınkaya için hasta yatağı duyurusu yapan Aymelek Derneği ile irtibata geçen Nazilli Çapahasan İlkokulu 4-C Sınıfı öğrencileri yatalak hastaya ışık oldu.

Sınıf Annesi Hatice Çıbık, sınıf olarak 4 yıldır çok sayıda sosyal projeye imza attıklarını ifade ederek, “Aymelek Derneği’nin çağrısı üzerine önce sınıf öğretmenimiz Erol Samurkaş, Okul Müdürümüz Ferhat Parmaksız ve velilerimizle görüştük. Aymelek Derneği’nin duyurusunu yaptığı hasta yatağı ihtiyacını karşılamaya karar verdik. Okul müdürümüz, sınıf öğretmenimiz, öğrencilerimiz, Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül Altınbaş ve dernek yönetim kurulu üyeleri ile birlikte hasta yatağını, ihtiyaç sahibi olan 87 yaşındaki Yusuf Altınkaya amcamıza hep birlikte teslim ettik” dedi.

Çapahasan İlkokulunda Projeler Bitmiyor

Sınıf Annesi Hatice Çıbık, desteklerinden dolayı Okul Müdürü Ferhat Parmaksız’a çok teşekkür ettiğini ifade ederek, “Dört yıldır sınıf anneliği görevini yürütüyorum. 4-C sınıfı olarak birinci sınıftan bu yana çok sayıda sosyal projeyi hayata geçirdik. Bu çalışmalarımızda başta okul müdürümüz olmak üzere sınıf öğretmenimiz ve öğrenci velisi arkadaşlarım büyük destek verdi. Çocuklarımızın sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla daha birinci sınıfta iken ilk olarak anneler gününü kutladık. İkinci sınıfta hayvanları koruma haftasında hayvanat bahçesini ziyaret ettik. Orman haftasında 100 adet çam fıstığı fidanı diktik. Yaşlılar haftasında, okul müdürümüz, velilerimiz ve çocuklarımızla birlikte huzurevinde yaşlılarımızı ziyaret ettik. Engelliler haftasında 4 adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine teslim ettik. Alzheimer hastası bir vatandaşımızın ihtiyaçlarını gördük. Okul olarak Kızılay’a 50 ünite kan bağışında bulunduk. Kan bağışı sırasında bir velimizin hasta olduğu bilgisine ulaştık ve tedavi görmesini sağlamış olduk. Son olarak da Aymelek Derneği’nin hasta yatağı çağrısına da destek vermemizi öneren Okul Müdürümüzün de gayretleri ile hasta yatağını ihtiyaç sahibine ulaştırdık” dedi.

Aymelek Derneği model oldu

Bilindiği üzere 2010 yılında Yurdagül Altınbaş tarafından kurulan dernek bugün sayıları bini şan gönüllü üyesi ile il genelinde zorda kalan kimsesizlerin, yaşlıların sesi olmuş ve 2016 yılında çalışmaları ile Gerodut ödülü almıştı. Kurulduğu günden bu yana ihtiyaç sahiplerine 635 manuel tekerlekli sandalye, 337 akülü tekerlekli sandalye, 185 kumandalı hasta yatağı temin eden ve bugüne kadar 12 bin ev ziyareti gerçekleştiren dernek 872 yaşlıya ulaşmıştı. Dernek aynı zamanda da yaşlılara gündüz bakım hizmeti veriyor. Aydın’da kimsesizlerin sesi olmaya devam eden Aymelek Derneği’nin faaliyetleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar ulaşmış ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na model olmuştu.

Bir önceki yazımız olan Aydınspor 1923 kongreye gidiyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir