Başkan Özakcan’dan geçmiş olsun mesajı

Mesut Özakcan, Ege Denizi’nin Muğla açıklarında 6.6 büyüklüğünde meydana gelen ve Aydın’da da şiddetli olarak hissedilen deprem nedeniyle geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Büyük korku ve paniğe neden olan depremin hemen ardından detaylı bir çalışma başlattıklarını söyleyen T.C. Mesut Özakcan, “Muğla’nın Bodrum ilçesi başta olmak üzere Aydın ve geniş alanda hissedilen deprem dolayısıyla tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Deprem sonrası ilk olarak mahalle muhtarlarımız ile iletişime geçtik. İlçe genelinde can ve mal kaybımız yok. Bölgemizin deprem kuşağı üzerinde olması, depremle yaşamayı öğrenmemizi ve olası depremlere her an hazırlıklı olmamızı gerektirmektedir. Son olarak yaşadığımız deprem, ülkemizin ve bölgemizin deprem kuşağında olduğunu bir kez daha hatırlattı. Ancak beraberinde depreme karşı alınacak önlemler, deprem sonrasında yapılacaklar konusunda da ne kadar geride olduğumuzu gün yüzüne çıkardı. Afetler ile ilgili halkımızı bilinçlendirmek amacıyla Efeler Belediyesi öncelikle personeline Afet Farkındalık Eğitimleri verildi. Bu eğitimler ile insanları, riski azaltmak için başlarına bir afet gelmeden önce önlem almaya hazırlıyoruz. Depremin hasarlarını en aza indirmeyi amaçlayan bu çalışmalarımız kaçak ve plansız yapılaşmaya taviz vermeden sürdürüyoruz. En büyük dileğimiz büyük acıların yaşanmaması, öyle bir afetin yaşanması halinde de alınan tedbirler, denetimler ve verilen eğitimler sayesinde can kayıplarının olmamasıdır. Hepimize geçmiş olsun dileklerimle bir daha böyle afetlerin yaşanmamasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Jandarma yol kenarındaki rezalete el koydu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir