Aydın’da Roman bandosu kuruldu

Aydın’ın Efeler ilçesi Ilıcabaşı Mahallesinde bir araya gelen 25 kişilik Efeler Roman Bandosu, kurs hocaları Yavuz Ağır, Oğulcan Uslu ve Mehmet Eftal Danışman ile birlikte eğitimlere başladılar. Birbirinden farklı enstrümanlar ile çalışmalara devam eden romanlar iki aylık kurs sonunda hem sertifika alacaklar, hemde bando olarak konser vermeye başlayacaklar.

Yapılan eğitimler hakkında açıklama yapan kurs hocası Yavuz Ağır, “Bandomuzun enstrümanlarını aldık. İki günden beri çalışmaya başladık. Bu çalışmalarımız bir buçuk iki ay kadar devam edecek. Bir buçuk iki ay sonra bandomuzu göreve çıkaracak şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Bütün isteklerimiz arzularımız yerine getirildi. Bu konuda Efeler Belediyesinin çok özverileri vardır. İŞKUR’un çok desteklerini gördük” dedi.

Proje danışmanlarından Yasemin Uslu, bu projenin devlet katkısı, Efeler belediyesi ve İŞKUR’un katkısı ile yürütüldüğünü belirtti ve projenin istihdam sağlayacağını kaydederek, “Katılımcılarımız, müzik grubumuz 25 kişi, 25 kişilikte dans grubumuz oluşturuluyor. Bunlar festivaller açılışlar, bütün yarışmalar olsun, bu çalışmaların içinde olacaklar” dedi.

Efeler Roman Bandosundan kursiyer Ömer Pehlivan, “İşimizden çok memnunuz. Daha yeni başladık bu işe. Çalışmalarımız çok güzel gidiyor. 10 günden bu yana devam ediyoruz. Yaptığımız işten keyif alıyoruz “dedi. Kursiyer Süleyman Aydeniz ise, bu kurstan yararlandıkları için çok memnun olduklarını ifade etti.

Aydın Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Abdül Aydeniz, Aydın il genelinde 100 bine yakın roman vatandaşının yaşadığını belirterek, “Aydında bir bandonun ihtiyacı olduğunu, sahip çıkılması gereken roman vatandaşlarımızın, müzisyen arkadaşlarımızın olduğunu gördük. İŞKUR Müdürümüz ile ortaklaşa bir toplantı sonucu, Efeler Belediye Başkanımızla, Halk Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte, Müzisyenler Derneği ve Federasyon olarak ortaklaşa bir karar alıp, Aydın Efeler Roman Bandosu kurmaya karar verdik. Böyle bir kurs başlattık. Tüm Roman Milletimize ve Aydınımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Bir önceki yazımız olan İncirliova Belediyesi çevre temizliğini tiyatroyla anlatacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir