Aydın’da iftar sonrası kan bağışı sürüyor

Ramazan ayı boyunca devam edecek olan kan alımı Atatürk Kent Meydanında gezici minibüsün konuşlandırılması ile “Kanın acil ihtiyaç değil, sürekli ihtiyaçtır” sloganı ile Aydın’ın tüm ilçelerinde sürdürüldüğü belirtildi.

Vatandaşlardan kan bağışına yoğun ilgi olduğunu belirten Dr. Nihat Kılıç, Efeler Kent Meydanın da ki kampanyadan iftar sonrası başlatılan kan alımında çoğunluğunu Adnan Menderes Üniversitesin de öğrenim gören öğrenciler olmakla beraber toplam 19 ünite kan alındığını belirtti.

Dr. Nihat Kılıç, hastanelerde kan bekleyen hastaların sayısının sürekli arttığını, buna bağlı olarak kan’ın da sürekli bir ihtiyaç olduğunu belirterek, ramazan ayı başlaması ile birlikte kan bağılarında düşüşlerin yaşandığını, halkın kan bağışına olan ilgisinin Kızılay’ın yapmış olduğu eğitim ve tanıtım çalışmaları sayesinde kan bağışları istikrarını koruduğunu ifade etti.

Ramazan ayın başlamasıyla Aydın il genelinde Türk Kızılay’ın başlattığı “Kanın acil ihtiyaç değil, sürekli ihtiyaçtır” kampanyası çerçevesinde günlük 150 ünite kan toplandığı belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Minik yürekler ihtiyaç sahiplerinin sesi oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir