Aydın’da EKÜY eğitimi yapıldı

Toplantıda turunçgil, incir ve domateste uygulanan EKÜY, Şeftali Entegre Mücadele ve Ulusal Akdeniz Meyve Sineği İzleme projelerinin genel prensipleri ile Aydın’da incir, kestane, turunçgil, elma, şeftali ve ceviz alanlarında görülen önemli hastalık ve zararlıların tanınmaları ve mücadeleleri konularında eğitim verildi.

Eğitimde, Aydın’da yürütülen Entegre Mücadele ile Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi (EKÜY) ve Entegre Mücadele projeleri sayesinde üreticiye sağlanan teknik yardımın yanısıra ilaç kalıntısı olmayan meyve üretimi ile sağlıklı ürünlerin sofralara geldiği vurgulandı.

Eğitim toplantısına 17 ilçeden 35 teknik eleman katıldı. Toplantı sonunda projelerin uygulanmasında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konuşularak 2017 yılında yapılması gereken çalışmalar hakkında da bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca eğitimde anlatılan konuların ilçe personeli tarafından yapılacak eğitimlerle üreticilere ulaştırılacağı vurgulanarak eğitim programı oluşturuldu.

Bir önceki yazımız olan KUAKMER Masal yazma ödülleri sahiplerini buldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir