Aydın ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri’ araştırmasında 7. oldu

Kentiyle bütünleşmiş, kente en büyük katma değeri sağlayan ve kentin en büyük kamu ailesi olan Adnan Menderes Üniversitesinin içinde yaşadığı şehirle barışık, şehrin de öğrencisiyle barışık olduğu bu araştırmayla tescillendi. Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması, üniversite öğrencilerinin öğrenim gördükleri şehirden tatmin olma düzeylerini belirlemeyi amaçlıyor.

Üniversite öğrencilerinin okuduğu şehirden ve halkından ne kadar memnun olduğunu öğrenmeyi amaçlayan bu çalışma, üniversite şehirlerini öğrencilerin memnuniyet derecesine göre sıralıyor. Araştırma, ulaşım imkânları, şehirde kendini güvende hissetme, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı halkın tutumu, gezi, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler ve sağlık sorunlarının çözümü gibi konularda üniversite öğrencilerinin şehre ilişkin memnuniyetlerini ölçüyor.

Araştırmada kullanılan veriler, 2017 yılında 81 ildeki, 108 devlet ve 56 vakıf olmak üzere 164 üniversitede öğrenim gören toplam 13 bin 694 öğrenciden alındı. Bu araştırma sonuçlarına göre Aydın; 88 puanla 6. sırada yer alan Bursa ile aynı puanı alarak “Çok Yüksek Memnuniyet Hissedilen Şehirler” listesine girdi.

Bir önceki yazımız olan Kuşadası Belediye tiyatrosu sezonun ilk oyununu sahneye koydu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir