Efeler’de huzurevi sakinleri sergi düzenledi

Milli Eğitim Müdürlüğü Efeler Halk Eğitim Merkezi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ahşap boyama, resim ve el işi kursuna katılan kursiyerler sergi düzenledi.

Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen sergide kursiyerlere ait 170 parça eserin yer aldığını belirten usta öğreticisi Zeliha Gülnur Bulut, Efelere bağlı Girne Mahallesin de yer alan huzurevi sakinlerine yönelik iyi vakitler geçirmeleri için Halk Eğitim Merkezince ahşap boyama, resim ve mefruşat ürünlerden oluşan el örgü kursların verildiğini ifade etti.

Aydın’da 2016-2017 eğitim ve öğretim programları çerçevesinde altı aydır “ahşap boyama, resim ve el işi kursu gören kursiyerlerin el emeği ve göz nuru olan eserlerin sergide yer aldığını ifade eden Bulut, sergide satıştan elde edilen gelir ile kursiyerlerin ihtiyaç duyduğu boya, ahşap ve mefruşat gibi ham madde alımın da kullanılacağını belirtti.

Bir önceki yazımız olan Başbakan Yıldırım Aydın’a geliyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir