Didim’de triatlon heyecanı2 gün sürecek

Yarışmalara halk günü haricinde 450 sporcu yarışacak.

Sezonun ikinci Triatlon yarışı olan Didim Triatlonu, 7 Mayıs 2017 Pazar günü yapılacak. Sabah saat 08:30 da başlayacak yarışlar; Elitler kategorisi ile başlayacak. Gençler, Yıldızlar, Minikler ve Halk Triatlonu şeklinde devam edecek. Sahip olduğu eşsiz güzellikler ile Türkiye’nin Turizm incisi Didim’de yapılacak Triatlon yarışlarına; Türkiye Triatlon Federasyonu adına 17 Kurul Üyesi, 45 hakem, 45 antrenör, 450 sporcu, 10 İl Müdürlüğü görevlisi, ve destek personeli olmak üzere toplam 574 kişinin katılması planlandı. Aynı gün dereceye giren sporcular için madalya töreni gerçekleştirilecek.

Türkiye Triatlon Federasyon Başkanı İsa Tamer Çelik yarışmayla ilgili değerlendirmesinde “Ben öncelikle bu yarışta desteklerini esirgemeyen Sayın Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve Didim Belediyesi ekibine çok teşekkür ediyorum. 7 Mayıs Pazar günü elbirliği ile başarılı ve seyir zevki yüksek yarışmalar düzenlenecektir. Ülkemizin turizm merkezlerinden Didim’in ev sahibi olması bizleri ayrıca heyecanlandırıyor. Başta Didim halkı olmak üzere tüm sporseverleri yarışlara davet ediyorum. Yazılı, görsel ve sosyal medya mensuplarının yarışmalarımızı takip etmesinden büyük memnuniyet duyacağız.” dedi.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ise “Şehrimizin altyapı hizmetlerine verdiğimiz, kalkınmaya verdiğimiz önem kadar, Didim halkına ve şehrimizde bulunan insanlarımın kültür ve spor aktiviteleri ile yaşam memnuniyetlerini arttırma hedefindeyiz. Didim halkının ve misafirlerimizin sürdürülebilir memnuniyetlerini hedefliyoruz. Bu bağlamda 7 Mayıs günü yapılacak Didim Triatlonu yarışlarını önemsiyoruz ve ilgi ile takip edilebilmesi için Belediye olarak desteğimizi eksik etmiyoruz. Yaşam memnuniyetimize katkı yapacağını inandığım yolu Didim’den geçen herkesi bu yarışlara davet ediyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Genç kalmanın sırrı Aydın dağlarında bulundu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir